Poradenství v oblasti přírodní výživy a zdraví


Poradenství v oblasti holistické výživy psů a zdravotní péče: Pomoc Vašemu zvířecímu příteli či členu rodiny přírodní cestou

Během více než 25 let sdílení života se psy jsem se naučila používat a kombinovat přírodní, holistický přístup k jejich výživě a zdravotní péči, spolu s pozitivními výcvikovými metodami a komunikací. Je to celoživotní cesta, na které se neustále učím něco nového, zdokonaluji své znalosti a zkušenosti, a hlavně neutuchající mise zlepšovat zdraví, štěstí a kvalitu života mých psů, kteří jsou rovnoprávnými členy mé rodiny. Snaha být co nejvíc v harmonii s přírodou dle mého nejlepšího vědomí a svědomí je aplikována spolu s etikou nejen v denním životě s mou smečkou a v naší domácnosti, ale prakticky ve všem.

Protože přírodní cesta je nesmírně účinná, protože denně vidím, jak se výsledky tohoto přístupu odráží na kondici a vitalitě našich psů, jak přírodní výživa a holistická medicína přímo ovlivňují dlouhověkost, a jak výcvik a komunikace, založené na pozitivních metodách dělají mé psy nejen šťastné, ale upevňují náš vztah, proto jsem se rozhodla zasvětit svou práci pomoci ostatním – vám – nalézt řešení problémů, které konvenční alopatická medicína a komerční přístup nenalézají nebo neumožňují.

Pokud například obecně preferujete holistický (celostní) přístup ke zdravotní péči, nebo se zdravotní stav Vašeho zvířete při současné léčbe stále nezlepšuje (či se symptomy opakovaně vrací), nebo jste zjistili, že komerčně zpracované krmivo způsobilo Vašemu psu či kočce zdravotní problémy, může celostní péče a přirozená strava výrazně pomoci. Stejně tak možná hledáte přírodní řešení strachu, separační úzkosti, agrese, stresu či jiných problémů chování a emocí Vašeho zvířete.
Chronický problém, negativní prognóza - ale vy se odmítáte vzdát? A nebo intuitivně cítíte, že při léčbě antibiotiky, steroidy či při chemoterapii potřebuje Vaše zvíře maximální podporu?

Ať už z těchto nebo jiných důvodů hledáte pomoc pro svého psa přírodní cestou, pak jste možná našli to správné místo a já udělám vše, abych vám pomohla.Co můžete očekávat od mých poradenských služeb a terapie - Jakým způsobem pracuji:
 • Ve své práci se zaměřuji na holistický (celostní) přístup. Ten v drtivé míře spočívá především v posílení jedince (jeho imunity, zažívání, orgánů a jeho celkové schopnosti “sebeuzdravování”, v dodání kvalitní výživy (a tím i dodání chybějících látek, které daný jedinec potřebuje při konkrétním zdravotním problému pro obnovení správných tělesných funkcí a rovnováhy. Dalším důležitým aspektem celostního přístupu je prevence nemoci. Cílem je nastolení rovnováhy těla i mysli, i když v naší západní kultuře nejsme zvyklí přemýšlet v takovýchto souvislostech.
 • Konkrétně Vám mohu pomoci s řešením specifických problémů pomocí změny ve výživě, doplnění o přírodní doplňky se specifickými nutričními hodnotami a léčivými účinky bez kontraindikací, doporučení případné změny surovin, zařazení bylin do jídelníčku, bylinné kůry, Bachova květová terapie, Reiki terapie, doporučení dalších vhodných holistických terapií (a terapeutů) dle konkrétních individuálních potřeb a situace vašeho psa.
 • Kromě výživového poradenství a nutriční terapie je mou velkou vášní práce s bylinami (herbalismus), při které se zaměřuji především na psy. jsem certifikovanou absolventkou mezinárodního vzdělávacího programu Bachovy květové terapie (přes 11 let praxe), absolventkou základního kurzu esenciálních olejů pro zvířata a zoofarmakognosie, a diplomovanou terapeutkou REIKI healing (Level 1 a 2 na Tradiční škole Reiki v Čechách) - 15 let praxe. Též jsem absolvovala základní kurzy reflexní terapie a shiatsu, které mi pomohly otevřít cestu k teorii pěti elementů a tradiční čínské veterinární medicíně, jejiž některé principy aplikuji zejména ve výživovém poradenství. Všechny tyto metody nabízí vynikající doplňkovou terapii při mnoha zdravotních potížích, a dají se dobře kombinovat s ostatními celostními metodami léčby i s konvenční alopatickou medicínou.
 • Ve své herbalistické praxi se zaměřuji především na bylinky (a postupy) vyživující, organismus a jeho samouzdravovací schopnost podporující, a na budování a podporu zdravého, vyváženého imunitního systému, dle herbalistického směru známého jako Wise Woman Tradition, a dle principů jeho zakladatelky, uznávané herbalistky Susun Weed, mé mentorky. Dále studuji na americké Herbal Academy of New England, kde jstem již absolvovala tříleté studium.
 • Vřele doporučuji akupunkturu, akupresuru (shiatsu) a čínskou veterinární medicínu jako takovou, a pozitivní komunikaci a výcvikové metody, založené na tzv. pozitivním upevňování. Ty mají velký vliv na psychiku a chování zvířete a potažmo přímo ovlivňují i mnoho zdravotních aspektů. Mohu vám též doporučit odborníky v této oblasti, v České Republice konkrétně Šimonu Drábkovou - výcvikové středisko DogSports.
   Jak vidíte, je patrné, že vše je spolu spojené, vše spolu souvisí, nejen výživa přímo ovlivňuje zdraví, ať fyzické, tak psychické, ale i chování a psychika, a mnoho dalších faktorů ovlivňují celkový zdravotní stav.

   Většina zdravotních problémů vzniká, když fyzické, mentální, energetické a duchovní tělo nejsou v rovnováze. Celostní přístup k léčbě, hojení, zdravotní péči a výživě (u zvířat tedy přirozená strava, adekvátní danému živočišnému druhu) výrazně pomáhá tuto ztracenou rovnováhu znovu obnovit.
   Vše je propojeno, vše se vzájemně ovlivňuje.
   A protože je vše propojeno, je holistický přístup k výživě a zdravotní péči tak účinný, protože řeší všechny aspekty najednou. Proto je tolik důležité kombinovat přírodní holistickou výživu s holistickou medicínou a soustředit se tak  na řešení příčin, způsobujících problém a nastolení rovnováhy, místo odstraňování či potlačování pouze jednotlivých symptomů.

   Zde je nabídka mých služeb a možností, jak vám mohu pomoci:

   PRECTETE SI PROSIM NASLEDUJICI INFORMACE:

   Momentalne nelze z duvodu rekonstrukce naseho internetoveho obchodu objednat zadnou z uvedenych sluzeb online, proto prosim poslete zadost o konzultaci ci jinou sluzbu emailem na 
   consulting@kippdamundsen.com

   Uvedene ceny v Kc nejsou bohuzel aktualni, v pripade zajmu o nekterou ze sluzeb vam v odpovedi bude zaslana informace o aktualni cene.
   Ceny, informace v cestine a moznost objednavani sluzeb online budeme aktualizovat hned jak to bude mozne.

   Dekujeme za pochopeni!

   Individuální konzultace 700,-Kč - objednat online
   Individuální konzultace telefonicky nebo korespondenčně (jak konzultace probíhá se dočtete níže). Během konzultace probereme do detailu stávající problém, provedu analýzu současného jídelníčku a zdravotní péče, vyhodnotím situaci a navrhnu vhodný způsob řešení, např. pomocí změny či doplnění stravy, navržení vhodné přírodní terapie, atd. Vyhodnocení a doporučení obdržíte emailem spolu s relevantními materiály a informacemi.
   Konzultace nezahrnuje sestavení individuálního jídelníčku na míru.
   Pokud se však po konzultaci rozhodnete pro další z mých služeb, zkombinuji vše do co nejvýhodnějšího "balíčku" pro vás.


   Další konzultace/kontrolní konzultace 300,-Kč - objednat online
   Ke kterékoli z mých služeb - včetně Bachovy květové terapie, Reiki Healingu či Klinického programu výživy, nebo máte-i přání zkonzultovat po čase znovu zdravotní péči a kondici Vaše zvířete, si můžete přiobjednat kontrolní konzultaci navíc či další novou konzultaci, a to za zvýhodněnou cenu.

   Individuální program výživy (jídelníček na míru) 1.200,-Kč  - objednat online

   Tato služba zahrnuje individuální konzultaci, posouzení stávajícího jídelníčku a sestavení jídelníčku na míru, dle individuálních potřeb Vašeho psa. Vyhodnocení konzultace, jídelníček a další doporučení v oblasti výživy a zdravotní péče pro Vašeho psa Vám zašlu emailem. V ceně je též zahrnuta jedna kontrolní konzultace přes Skype nebo emailem. V případě potřeby jsem k dispozici na emailu pro Vaši podporu, zejména v případě nejasností s krmnými dávkami, přípravou krmiva, při přechodu z komerčního granulovaného krmiva na přírozenou stravu, atd.

   Tato služba je ideální pro ty z vás, kdo jsste si právě pořídíli štěňátko a chtete jej krmit zdravou, vyváženou stravou, při změně krmiva a přechodu na stravu adekvátní dannému věku Vašeho psa, chcete-li poradit jak krmit březí či kojící fenku, nebo pokud si přejte přejít z komerčního krmiva na přírodní stravu (BARF). 

   Prosím, pokud Váš pes potřebuje klinickou dietu či program výživy pro specifický zdravotní problém nebo nemoc, zvolte si službu Klinický program výživy.

   Klinický program výživy (Konzultační balíček) 2000,-Kč - objednat online
   Klinický program výživy pro psy se zdravotními problémy, včetně před- a po-operačních stavů, kotcového kašle, artritidy, rakoviny, cukrovky, ledvinových onemocnění, jaterních onemocnění, alergií, kvasinkových infekcí, epilepsie, pankreatitidy, autoimunitních onemocnění, obezity, atd.
   Klinický program výživy je ideální pro psy, trpící dlouhodobými chronickými problémy, pro které může holistická péče a přírodní nutriční terapie být velmi přínosná.  

   Tato služba v žádném případě NENÍ NÁHRADOU veterinární péče, ale účinnou doplňkovou terapií.
   Pro dosažení co nejlepších výsledků vřele doporučuji více kontrolních konzultací, dle situace a konkrétního problému.
   Tento program je kompletním konzultačním balíčkem, který zahrnuje základní individuální konzultaci, klinický jídelníček na míru, doporučení bylinné terapie a případně dalších vhodných celostních metod, plus kontrolní konzultaci. Stejně jako u ostatních služeb, obdržíte všechny materiály a doporučení. Emailová podpora je též poskytována. 
   Mým cílem je Vám a Vašemu psu pomoci jak nejlépe umím a pokud potřebujete, pracovat s Vámi společně jako tým, proto Vám dle svých možností budu k dispozici. 

   Bachova květová terapie 500,-Kč - objednat online
   Bachova květová terapie zahrunuje individuální konzultaci, anamnézu chování, emočních a fyzických potíží, a sestavení psychologického profilu zvířete. Poté namíchám osobní směs květových esencí určenou pro konkrétní zvíře (pes, kočka, kůň, ptáci, hospodářská zvířata, atd.). Lahvička s esencemi o obsahu 30ml je v ceně terapie, zákazník hradí navíc jen cenu poštovného.
   Během konzultace mohu doporučit i další účinné holistické (celostní) formy terapie, podle individuálních potřeb, osobnosti a kondice Vašeho zvířete.
   Poskytuji podporu pomocí emailu bez poplatku navíc. V případě potřeby je samozřejmě možné si objednat konzultací navíc, za sníženou cenu 300Kč (viz. výše). 
   V případě, že Vám doporučím Bachovy květové esence jako součást celkové terapie v rámci služby Klinický program výživy, platíte již jen za namíchanou směs (250,-Kč). 

   V případě zájmu o některé z mých směsí Bachových květových esencí, formulovaných pro konkrétní situace a zdravotní problémy, jako na příklad FEAR Remedy (proti strachu)MOBILTY Remedy (pro pohybové obtíže)IMMUNITY Remedy (na podporu imunity)HEALING Remedy (pro podporu hojení a uzdravování)ONCOLOGY Remedy (podpora při nádorových onemocněních)ALLERGY/YEAST Remedy (podpora při alergiích a kvasinkových infekcích)RESCUE Remedy (tzv. Krizové esence, pro všechny stresové situace, šoky, trauma, a první pomoc), navštivte můj online obchod.

   Chcete-li se dozvědět více o této jemné celostní metodě, navštivte tuto stránku, věnovanou BACHOVĚ KVĚTOVÉ TERAPII.

   Reiki Healing terapie 600Kč - objednat online
   Individuální konzultace, posouzení problémů Vašeho zvířete a ošetření pomocí kontakní nebo distanční práce s energií. Emailová podpora je též k dispozici.

   Zákazníkům, kteří bydlí v rozumném dosahu autem, mohu nabídnout kontaktní ošetření buď ve své pracovně u sebe doma, nebo u Vás doma/v chovatelské stanici/stáji/farmě.
   Mohu též nabínout ošetření více zvířat během konkrétní události nebo na objednaném místě (například při klubové akci, výstavě, závodech, na veterinární klinice, atd.). Napište mi a můžeme probrat možnosti.
   Reiki Healing, stejně jako ostatní holistické terapie, není instantní řešení. Pro dosažení lepšího výsledku doporučuji opakovat ošetření pomocí Reiki alespoň 2x.
   Můžete si vybrat buď ošetření kontaktní (tzv.hands on) nebo distanční:

   Reiki Healing kontaktní
   500Kč - objednat online
   Reiki Healing distanční 350Kč - objednat online

   Reiki Healing 3 kontaktní ošetření 1200Kč - objednat online

   Reiki Healing distanční (od třetího ošetření) 250Kč - objednat online
   Od třetího distančního ošetření nabízím zvýhodněnou cenu.

   Reiki Healing je jedna z mých nejoblíbenějších holistických forem terapie a celá moje smečka psů a koček, i můj partner si ji velice oblíbili. Více o REIKI si můžete přečíst zde.   Jak probíhá konzultace?
   Konzultace probíhá formou hovoru pomocí Skype, telefonu (případně jiné platformy). Konzultaci formou emailu nedoporučuji, protože je zdlouhavá a může dojít k nedorozumění. Pokud, ale není jiná možnost, lze konzultaci provést i pomocí emailu.

   Délka konzultace je většinou 60-90 minut, ale může být i kratší či delší, podle závažnosti problému.

   Po výběru konrétní konzultace/služby vyplňte prosím zákaznický dotazník a zašlete mi jej na 
   consulting@kippdamundsen.com Dotazník si můžete stáhnout zde
   Máte-li k dispozici fotky problémových oblastí Vašeho psa (exém, vyráška, výtok, kousná rána, jizva, atd.), přiložte je prosím k emailu. 

   Po obdržení Vašeho emailu Vám navrhnu vhodný druh služby a volné termíny pro konzultaci. Po potvrzení termínu Vám zašlu platební údaje a technické informace ke konzultaci, jako například Skype kontakt a další.
   Pro konzultaci není třeba mít webkameru, pouze funkční mikrofon


   Bylinná směs na míru a ostatní bylinné přípravky
   V rámci konzultace či ostastních služeb mohu pro konkrétní problém a konkrétní zvíře doporučit bylinnou směs na míru, či jiné bylinné přípravky.
   Bylinné směsi formuluji a vyrábím osobně, spolu s téměř všemi ostatními doporučenými přípravky, které jsem postupně vyvinula z původních receptů určených pro péči o mé vlastní psy. Jsou testovány v dlouholeté praxi nejen v naší velké multi-generační smečce, v tréninku a na distančních závodech psích spřežení, ale i mými přáteli, členy rodiny a samozřejmě klienty.


   Naprostá většina bylin, které k jejich výrobě používám pochází z čisté přírody severního Švédska, tedy přímo z okolí mého domova.
   Bylinky eticky sbíráme spolu s mým partnerem a pomocníky.
   Takto PŘESNĚ vím, kdy, kde, jak byly sbírány, ale i jaká je jejich kvalita a jak byly sušeny, uskladněny a dále zpracovány. Toto vše je nesmírně důležité a má přímý vliv na schopnost a možnost bylinky pomoci tak jak má, ať už je podávána sušená, v čaji, výluhu, tinktuře, masti, oleji či jiné formě.

   Další byliny, se kterými pracuji jsou buď ekologicky pěstovány nebo šetrně sbírány mými rodiči v krásném a čistém prostředí v blízkosti národního parku Šumava.

   Malá část bylinek, které nejsou lokálně k dispozici nakupuji od pečlivě vybíraných dodavatelů, jejichž zázemí či zpracování bylin znám, kteří dodávají ekologicky pěstované rostliny a jsou schopni a ochotni poskytnout certifikace či analýzy. 

   Neváhejte mne kontaktovat se svými dotazy:  consulting@kippdamundsen.com.


   Přeji Vám to nejlepší, a hlavně zdravé a šťastné zvířecí společníky!

   Na následující stránce si můžete přečíst příběhy, zkušenosti a reference zvířat a lidí, kterým jsem pomohla.

   Zde najdete kalendář akcí a událostí – workshopy, webináře, semináře, přednášky, atd, které pořádám, nebo kterých se účastním. Kalendář je anglicky, ale všechny akce pořádané v České Republice jsou vypsány v češtině.

   Sledováním mého blogu Katerina´s Journal si můžete přečíst články na téma výživy, přírodní medicíny, pozitivní motivace používané u saňových psů, mushingu, života v divočině, připravované akce, nabídky, recepty, rady, atd.  Můžete se též přihlásit pro odběr novinek emailem a sledovat můj blog na Facebooku nebo Instagramu.

   Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...